„Myślenie pytaniami” Marielee Adams

„Nie zawsze mogę wybierać, co się dzieje, ale MOGĘ wybierać, jak odniosę się do tego, co się dzieje.”

               To zdanie spowodowało, że zatrzymałam się w swojej gonitwie myśli, zatrzymałam się w swoich nawykach myślowych. Ta książka spowodowała, że zmieniłam swój dialog wewnętrzny i zaczęłam inaczej reagować na to, co dzieje się dookoła mnie.

               Wewnętrzne pytania mogą nam szkodzić lub pomagać nawet wtedy, kiedy nie wiemy o ich istnieniu. Rodzaj tych pytań jest bardzo ważny.

               Często zadajemy sobie pytania: „Czy to będzie działać?” „Co zrobiłem źle”, „Kto jest winien?” Co by było gdybyśmy je zamienili na pytania: „Jak mogę doprowadzić do tego, żeby działało?”, „Czego mogę się nauczyć?”, „Za co jestem odpowiedzialny?” 

Gdy zmienimy rodzaj zadawanych sobie pytań, zmienimy swoje życie.

Świat pytań jest światem możliwości. Pytania otwierają nasz umysł, łączą ze sobą i wstrząsają przestarzałymi paradygmatami.

Książka Marilee Adams pokazuje jak pytania, które formułujemy w myślach, kształtują nasze decyzje i działania i prowadzą do wyników, jakie osiągamy. Warto przeczytać „Myślenie pytaniami” by zobaczyć jakie mamy skłonności, tendencje, co możemy zmienić, udoskonalić by osiągać lepsze rezultaty. Jest w niej sporo metod, umiejętności i narzędzi by stać się bardziej efektywnym.Zalecamy zakup swojego ulubionego toothbrush w super niskich cenach z darmową wysyłką, a zamówienie możesz odebrać jeszcze tego samego dnia w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *